Klub smíchu

Motto: „Když se smějete, měníte se, a když se změníte, změní se svět kolem vás.“ (Dr. Madan Kataria)

baner smichSmích je o uvolnění, o radosti, o hravosti. Smích zlepšuje oběh krve a uvolňuje svaly. Je rovněž protilátkou na deprese. Je mocným nástrojem pro sbližování s jinými lidmi. Posiluje sebevědomí a komunikační schopnosti. Jak často se smějete? Jak často se smějete tak, že se za břicho popadáte? No, to záleží… Na okolnostech, na prostředí, na náhodě?

4.2.2014 – Zakládám KLUB SMÍCHU PP. :-P Tam neponechávám náhodě, zda se rozesmějeme či nikoli. Smích jednoduše trénujeme. A smíchu a hravosti se plně odevzdáváme. Je to zaručený způsob, jak mít ze smíchu zdravotní prospěch.

Jasně, když vidíme, že se lidé bezdůvodně smějí, zdá se nám to trapné. Většina z nás má zábrany a stydí se smát, když k tomu nemá důvod. Raději se smějeme přirozeně než smích předstírat. Ale tělo jde k smíchu vycvičit, a to stejně jako třeba jízdu na kole! A takových deset minut srdečného smíchu vydá za třicet minut veslování v posilovně. Opakování tělesného chování v jistém časovém období vede k vytvoření odpovídající emoce v mysli. Mozek se dá prostě oklamat podmíněnými reflexy. Tělo nedokáže rozlišit, zda je smích předstíraný nebo přirozený, pokud se smějeme na základě našeho rozhodnutí se smát! Na tomto vědecky ověřeném faktu je založena jóga smíchu.

1

Jóga smíchu je unikátní a praxí ověřený koncept, který spočívá v tom, že se každý z nás může smát bez důvodu, bez vtipů, humoru a komedie. Smích vyvoláváme prostřednictvím kombinace hlubokého jógového dýchání a cvičení založených na smíchu ve skupině, očního kontaktu a dětské hravosti, což po určité době vede k přirozenému smíchu. Jóga smíchu je jediným rutinním cvičením, které snižuje fyzický, duševní a emocionální stres a současně vede k emocionální rovnováze. Lidé už po prvním cvičení cítí, jak je jóga smíchu prospěšná. Jóga smíchu pomáhá i v reálném životě se více smát a udržovat pozitivní názor na život. Jógu smíchu inicioval indický lékař Dr. Madan Kataria, když po studiu většiny hlavních pramenů o léčivé síle humoru a smíchu, založil v roce 1995 první Klub smíchu. Jóga smíchu se pak rozšířila do 65 zemí, na světě je více než deset tisíc klubů smíchu. U nás jógu smíchu zpopularizoval psycholog a psychiatr Dr. Karel Nešpor. U zakladatele prvního českého Klubu smíchu Petra Fridricha, pořadatele prvního mistrovství ve smíchu v ČR a také v Evropě, člena Laughter Yoga International, jsem prošel s úžasnou partou úžasných lidí (viz fotogalerie k článku) výcvikem instruktorů jógy smíchu a získal jsem mezinárodní certifikát instruktora jógy smíchu Dr. Kataria School of Laughter Yoga.

Jóga smíchu je základním stavebním kamenem KLUBU SMÍCHU PP. :-D V něm programujeme pozitivní emoce radosti a tělesného prožitku smíchu opakovaným cvičením jógy smíchu. V Klubu smíchu PP nejde o to někoho bavit, ale společně se bavit. Jde o odstranění sebekontroly a absolutní prožívání přítomnosti. I zpočátku předstíraný smích není falešný smích. Je to fyzické aktivita. Jednoduché HA-HA-HA je lepší než nic! Ve skupině se často stane, že předstíraný smích přejde plynule ve smích přirozený. Dostaví se pocit štěstí, uvolnění a radosti.

Pojďte se společně smát a hrát si, budete tvořivější v životě i v práci. ;-) Těším se! Petr

Pankrácovi to najednou všecko přišlo k smíchu. Nejdříve se usmíval, pak smál, a teď se už tiše řehtal. Mužík ožil. Běhal sem a tam dlouhými kroky s pažemi za zády a hovořil: „Mám radost, když vidím radost. Nejkrásnější hudba je lidský smích. Zasmějte se tak, abyste se za břicho popadal!“ (Jan Werich, Tři veteráni)

Máte zájem o další informace nebo účast v Klubu smíchu PP? Napište mi na petr(a)placirka.cz nebo využijte kontaktní formulář.

Comments are closed