placírka a Placírka

Placírka je nezávislá, nepatří pod žádný klub.

naše bilance v 1. roce


Co je placírka?

Kop vnitční stranou nohy, kdy se míč najednou dotkne skoro celé plochy kopačky od paty po špičku. Placírka je krásné české slovo, pro které chybí výklad ve slovníku. Asi proto, že se používá pouze ve fotbale. Je to označení pro vedení či zpracování míče a přihrávku nebo střelu. Kop placírkou je základní a nejpřesnější úder fotbalisty. Používá se na krátkou vzdálenost.

Proč je tedy Placírka?

PLACÍRKA – webové stránky a noviny -  píše o tvých prvních fotbalových krůčcích na startu tvé kariéry. Hodlá být tvým kamarádem. Obrázkovým památníkem. Placírka bude zahrávána na krátkou vzdálenost. Přihrávána tedy přesně do tvého počítače nebo poštovní schránky. Pouze pro tebe a další malé pražské fotbalisty od pěti do dvanácti let. Je to web a časopis pro tebe a o tobě. O tvém klubu, o tvé soutěži.

PLACÍRKA se dívá na tebe! Ve slavných obrazárnách visí slavné obrazy slavných lidiček. Říká se, že obrazy mají takovou zvláštnost. Ať už se na ně díváš ze kteréhokoliv místa či z jakékoliv strany, namalovaná tvář se vždycky dívá právě na tebe! Podobný je i cíl PLACÍRKY. V dospěláckých novinách nebo na stránkách se toho zatím o sobě moc nedočteš. V PLACÍRCE zato budou tvoje fotografie, tvoje tabulky, tvoje výsledky. Výklady pravidel. Taky soutěže. Rady. Okénko do velkého fotbalu. Rozhovor se zářivými hvězdami fotbalových trávníků. A přitom se PLACÍRKA při pohledu odkudkoli bude vždy koukat na tebe!

A jestli se ti bude zdát, že je toho pořád málo, můžeš sám posílat články nebo fotografie, o tom, co jsi s fotbalem prožil. Otevírá se před tebou PLACÍRKA – TVOJE FOTBALOVÁ KRONIKA. Hraj (si) tak, aby pořád bylo o čem psát.

Comments are closed