Křest Tajného deníku učitele

Vánoce v červnu! Snad jen s tímto největším svátkem mohu srovnat křest vlastní knihy Osmička v žákajdě aneb Tajný deník učitele prvňáčků. Kniha vyšla díky podpoře kamarádů, přátel, rodiny, známých i neznámých v Hithitové kampani. A koncem června, před koncem školního roku, spatřila světlo světa. Přišlo se na to podívat a oslavit to společně tolik skvělých lidiček, že kromě šampusu stříkala všude kolem i pozitivní energie.

DSC_9079 big

Děkuji vám všem, dětem i dospělým! Mám velikou radost, že se nám to společně povedlo! Knihu jsem napsal, abych nezapomněl to všechno krásné, co se dělo, když do první třídy poprvé nastoupili mí prvňáčci a já s nimi… A že je nač vzpomínat!

DSC_9051 big

Agentura Mám talent ve své recenzi k rukopisu napsala:

Kniha je tvořena deníkovými zápisky učitele, ve kterých popisuje překážky, které postupně s novými prvňáčky musí společně překonávat. Jednotlivé záznamy, psané v ich-formě, se vždy týkají jasně daného tématu – prvního psaní písmen, počítání, hodiny tělocviku a tak dále. Autor čtenáře postupně seznámí s většinou činností, které na člověka ve vůbec prvním roce skutečného studia čekají. Jelikož nástup do první třídy může být pro mnoho dětí nelehkou záležitostí, kniha může být ideálním prostředkem například pro předškoláky, kterým by z ní rodiče předčítali a připravovali je tak na budoucnost. Škola a výuka je zde podávána jako zábava a hra, skrze které si dětí osvojují vědomosti a znalosti. Z díla jasně vyplývá láska hlavní postavy ke svým žákům, což je motiv prostupující celým textem. Žáci v jeho třídě se do školy těší, úkoly plní se zvědavostí a radostí… Text působí příjemným až uklidňujícím dojmem, aniž by nějak idealizoval to, co se ve škole skutečně děje.

.

Kniha byla vydána nákladem autora, v běžné knižní distribuci se sehnat nedá.

Pokud máte zájem, napište si o ni na petr@muti.cz.

.

Křest knihy se uskutečnil dne 26. června 2017. Fotil Vojtěch Petruk:

 

Kniha už má své první ohlasy, za které děkuji:

Prý to bylo krásné a velkolepé :-) Honza mi ukazoval fotky, přišla spousta lidí – prostě super, super, super. Helča

.

Včera se mi to moc líbilo .Moc se Vám to povedlo.  Máte skvělou rodinu.  Karolína

.

Ahoj Petře, báječný křest. Děti si to neuvědomují, ale zažít podobnou událost není úplně obvyklé. Honzíkovi jsem vysvětloval, že neznám nikoho, kdo by si mohl v dospělosti otevřít svou vlastní knihovnu a v krásné knížce si počíst, jaké to bylo, když on sám byl v první třídě. Honza

.

Hlásím, že jsem knížku dočetla a hned jsem ji poslala dál. A myslím na to, jak se strašně dobře máš, že touhle dobou slyšíš od dětí, co je nového a děkuju, že jsi se mnou sdílel své zážitky. Anďa

.

Pane učiteli, děkuji za krásnou památku na první třídu našich dětí, nadstandardní péči o naše děti, za Vaši trpělivost a lásku k nim. Dobrých učitelů se najde jistě mnoho, ale ne každý má děti tolik rád jako vy. Nelča se každý den těší do školy, vždy když jste na dohledna jakékoli akci, hledá Vás a chce se s Vámi alespoň pozdravit a já se jí nedivím. I na nás rodiče působí Vaše věčně pozitivní naladění více než blahodárně. Jsme moc rádi, že jsme Vás potkali. Lenka

.

Ahoj Petře, píšeš tak čtivě, že bys určitě dokázal prorazit i tady, kdybys to vydal ve větším nákladu, budeš konkurovat Patrikovi Hartlovi :-)  Míša

.

Velké díky patří hlavně Vám za to, s jakým elánem a přístupem se našim dětem věnujete a vězte, že většina z nás si je vědoma toho, že naše děti mají opravdu velké štěstí, že vyfasovaly právě Vás. A ta knížka, je toho dalším důkazem. Martina

.

Nevydržela jsem a hned jsem se začetla. Bylo těžké ji odložit. Musím říct, že se Vám podařilo vytvořit něco opravdu moc hezkého, k čemuž Vám blahopřeji. Romana

.

Včera jsem večer prolistovala celou knížku a byla jsem dojata, když pak obě děti spaly, tak jsem si v klidu sedla a přečetla jsem ji znovu pomalu. Už jsem skoro zapomněla, jak to bylo v tom prvním školním roce a díky knížce jste mně to opět připomněl, díky. Je to krásná památka jak pro děti, tak pro rodiče. Já jsem knížková, ráda čtu knížky ty klasické, co jsou hmatatelné, ne čtečky. Každá knížka má nějakou vůni a nějak vypadá, tato knížka je i krásná se svými oblými rohy:) Stáňa

.

Naše děti mají neuvěřitelné štěstí, mají skvělého kamaráda, první velkou životní cestou je provází neuvěřitelně energický a pozitivní pan UČITEL. Petře, děkuji Ti za všechny krásné chvíle, které s tebou moje tvoje děti prožívají, děkuji Tobě, Táně i Kubovi za krásné chvíle s placírkou. Katka

.

Ani ve snu mě nenapadlo, že bych mohla být kmotrou Vaší knížky. Moc si toho vážím a vysekl jste mi tím maxipoklonu, kterou si možná ani nezasloužím. Petra

.

Milý Petře, jsi zamilováníhodný pan učitel – pro děti i maminky, a dokonce snad i tatínky! Jsem na Tebe trojnásob hrdá – jako učitelka, jako Tvoje češtinářka a do třetice prostě jako člověk. Už jsem dříve říkala, že Tvůj deník by se měl stát „biblí“, „kuchařkou“ či „bedekrem“ (jak kdo chce) každého učitele prvňáčků – to by se pak všichni prvňáčci měli (!) a škola by se pro ně stala potřebou, nikoli obávanou nutností, jak tomu v mnoha případech (bohužel) je. Děkuji Ti za to, že jsi a jsi takový, jaký jsi… a buď! Tvoje češtinářka z těšínského gymplu – s úctou! Alena

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>